Πανελλήνιοι Αγώνες ΓΕ.Λ. & ΕΠΑ.Λ. Ελλάδας – Κύπρου και άλλων σχολικών αθλητικών δραστηριοτήτων σχολικού έτους 2023-2024

Στο πλαίσιο των Πανελληνίων Αγώνων ΓΕ.Λ. & ΕΠΑ.Λ. Ελλάδας – Κύπρου και άλλων σχολικών αθλητικών δραστηριοτήτων σχολικού έτους 2023 – 2024 που διεξήχθησαν στο Δημοτικό Στάδιο Πρέβεζας, την Πέμπτη 28/03/2024, το ΓΕΛ Λούρου συμμετείχε με τρεις μαθητές οι οποίοι διακρίθηκαν για τις επιδόσεις τους.

Συγκεκριμένα:

Ο Σ. Α. της Α’ τάξης, πρώτος στο άλμα εις μήκος με 6,05μ και προκρίνεται στην επόμενη Β’ φάση

Ο Ν. Χ. της Β’ τάξης πρώτος στα 100μ.

Ο Σ. Κ. Δ. της Β’ τάξης δεύτερος στη σφαίρα.

Συγχαίρουμε τους μαθητές μας για τη συμμετοχή τους και τη διάκρισή τους στους σχολικούς αγώνες και ευχόμαστε καλή επιτυχία στη Β’ φάση.

Πολλές ευχαριστίες στην κα Διαμάντη Γεωργία, καθηγήτρια Φυσικής αγωγής του σχολείου μας, για την προετοιμασία των μαθητών,